Новини 2011-03-25 15:03

Старший син Януковича розповів, що починав з "купи-продай"

Син президента України Олександр Янукович заявив, що свій перший мільйон він заробив на продажі відеоапаратури та комп'ютерів. Про це він сказав в інтерв’ю газеті Бізнес.

"Напевно, мені було б важко робити перші кроки і доводити, чого я сам вартий, будучи сином президента України. На щастя, шанс почати все самостійно був. До того моменту, коли Віктор Федорович зайняв солідну посаду - спочатку на рівні Донецької області, потім і країни - у мене вже був досвід підприємництва і свій невеликий капітал, - заявив президент корпорації "Менеджмент ассетс компані" Олександр Янукович.

Також він уточнив, що перші гроші заробив, будучи студентом на початку 1990-хроків.

"Як багато хто робив в той час, їздив за кордон, щоб там купувати, а тут продавати. Відеоапаратуру, комп'ютери, меблі", - розповів він.

Однак серйозні гроші йому принесли вкладення в будівельний бізнес, а потім і розвиток власних будівельних проектів, зокрема, зведення бізнес -центру "Столичний". Цими грошима потім наповнився Всеукраїнський банк розвитку, який належить сину президента. Цей банк "працює вже не перший рік, але привернув підвищену увагу тільки зараз", відзначає видання.

Янукович-молодший зізнався, що пишається своїм прізвищем, але як бізнесменові воно ускладнює йому життя. Адже будь-яка діяльність "викликає підвищений інтерес як з боку перевіряючих органів, так і з боку громадськості".

Він зазначив, що деякі ЗМІ приписують йому безліч фірм і майна.

"Думаю, варто розставити всі крапки над і. Я - президент корпорації МАКО і власник Всеукраїнського банку розвитку. Мій бізнес абсолютно законний, багаторазово перевірений зацікавленими особами", - заявив Олександр Янукович. "У політику не збираюся", - додав він.

"Якщо вірити всім домислам, розміщеним в Інтернеті, то я володію практично всім, що є в України; курую всі ключові посади і живу у всіх елітних особняках країни одночасно. Небилиці про мене публікують регулярно. Спочатку вони дратували, тепер веселять. У них уже ніхто не вірить. Більш того, думаючі читачі здатні проаналізувати, кому вигідні ті чи інші "розслідування", - зазначив син президента.

Всеукраїнський банк був зареєстрований Нацбанком у квітні 2009 року. До 1 жовтня 2010 року єдиним акціонером фінустанов була "Донснабтара", основним власником якої є син президента України Олександр Янукович.Главою правління Всеукраїнського банку розвитку є мати глави Національного банку України Валентина Арбузова.

Банк збільшує статутний капітал на 91%, або на 100 млн грн, - до 210 млн грн шляхом додаткового випуску акцій.

Чистий прибуток Всеукраїнського банку розвитку за підсумками минулого року склав 1,12 мільйонів гривень. Це в 1,9 рази більше, ніж у 2009 році.

За даними НБУ, до початку жовтня 2010 року за розміром загальних активів ВБР займав 138-е місце (349 млн грн) серед 176 діючих.

схожі новини