Новини 2017-06-12 16:46

СБУ викрила схему розкрадання понад 22 млн грн, виділених на реабілітацію бійців АТО

Керівники низки реабілітаційних закладів надали за змовою з чиновниками акти виконаних робіт, до яких внесли недостовірні дані щодо обсягів наданих послуг.

Працівники Служби безпеки України виявили корупційний механізм розкрадання чиновниками коштів, виділених на реабілітацію ветеранів та учасників антитерористичної операції. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що керівники низки реабілітаційних закладів надали за змовою з чиновниками акти виконаних робіт, до яких внесли недостовірні дані щодо обсягів наданих послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. За висновками експертів, через корупційну оборудку зловмисники привласнили 22,5 мільйона державних гривень.

«У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, співробітники спецслужби спільно з прокуратурою оголосили про підозру дев’ятьом керівникам реабілітаційних установ, яким судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», - йдеться у повідомленні прес-центру.

Читайте також: Директорці санаторію оголосили підозру в розкраданні 1 млн грн, виділених на реабілітацію бійців АТО

Крім того, повідомляється, що СБУ поінформувала Міністерство соціальної політики про виявлені факти для вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення належного відомчого контролю за виконанням програм реабілітації учасників антитерористичної операції.

«За матеріалами Служби безпеки України Мінсоцполітики ініційовано внесення змін до законодавства для врегулювання порядку використання бюджетних коштів, передбачених для соціального захисту учасників АТО. Планується, що повноваження з виконання програми будуть передані до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення», - підсумували в СБУ.

Нагадаємо, за даними Міноборони, навесні психологічну реабілітацію у санаторіях і медичних закладах проходили близько 960 військовослужбовців Збройних сил України.

Крім того, раніше в Міноборони назвали кількість бійців АТО, які отримали статус учасника бойових дій. З початку АТО 195 тисяч 917 українських військовослужбовців отримали статус УБД.