Новини 09:36

Вищий адмінсуд вирішив розглянути позов про скасування указу Порошенка щодо блокування російських соцмереж

Судове засідання у справі відбудеться 31 травня о 16:00.

У середу, 31 травня, Вищий адміністративний суд України розгляне позов щодо визнання неправомірним та скасування указу президента України Петра Порошенка про введення в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 про розширення санкцій, пов'язаних з агресією Росією щодо України. Відповідна постанова суду розміщено в Єдиному реєстрі судових рішень.

Повідомляється, що позивач просить визнати недійсними кілька пунктів рішення РНБО, зокрема, що стосуються заборони сайтів групи Mail.Ru, соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники".

«Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, залишення позовної заяви без розгляду, повернення позовної заяви не вбачається», - йдеться в тексті постанови.

Судове засідання Вищого адмінсуду у справі призначено на 16:00.

Як повідомлялося, юрист "Чугуївської правозахисної групи" Роман Ліхачов подав позов до Вищого адміністративного суду України стосовно скасування указу про блокування російських соцмереж та компаній в Україні.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Низка провайдерів уже заблокували доступ до сайтів із санкційного списку.

схожі новини