Новини 11:37

Поліція Великої Британії відмовилась ділитися з США даними щодо теракту в Манчестері

Відмова ділитися інформацією пов'язана з серією витоків інформації.

Поліція Великої Британії припинила ділитися інформацією з правоохоронними органами США про хід розслідування вибуху в Манчестері. Про це повідомляє BBC.

Відмова ділитися інформацією пов'язаний з серією витоків інформації, джерелом яких стали американські правоохоронні органи.

Зокрема, у середу, 24 травня, в американській газеті New York Times були опубліковані фотографії доказів з місця вибуху. На фото були зображені уривки рюкзака, гайки і болти, а також пристрій, ідентифіковане як "можливий детонатор".

Крім того, інформація про особу ймовірного терориста-смертника Салмана Абеді з'явилася в американській пресі лише через 24 години після вибуху.

Публікація фотографій, в тому числі "детонатора", викликала лють в уряді Королівства, а також з боку британської поліції. У поліції вважають, що публікації могли зашкодити розслідуванню.

Міністр внутрішніх справ Британії Ембер Радд заявила, що "роздратована" розкриттям інформації, і попередила Вашингтон, що "це не повинно повторитися".

Очікується, що прем'єр Великоъ Британії підніме це питання на зустрічі з президентом США на саміті НАТО, який починається в четвер в Брюсселі.

Нагадаємо, увечері 22 травня в британському Манчестері після концерту стався вибух. Поліція встановила, що біля стадіону підірвався смертник і розглядає подію як терористичний акт. Згідно з останніми даними, в результаті вибуху загинули 22 особи, наразі упізнано четверо загиблих. Окрім того, влада Польщі заявили, що серед жертв - подружжя, яких спочатку вважали зниклими без вести. З 64 поранених під час вибуху в Манчестері 20 залишаються в критичному стані. 

Після теракту в Мачестері прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей оголосила про підвищення рівня терористичної загрози в країні з нинішнього "серйозного" до максимального "критичного", що означає безпосередню загрозу теракту.

Відповідальність за вибух взяло на себе екстремістське угруповання "Ісламська держава". Слідчі вважають, що теракт був організований злочинною групою.

схожі новини