Новини 2017-05-22 12:23

The Guardian розкрив внутрішні правила Facebook щодо модерування сторінок

У них пояснюється, які теми обмежені до публікацій на сторінках користувачів.

Британське видання The Guardian аналізує секретні правила, які потрапили в розпорядження газети. Видання стверджує, що ознайомилося з понад 100 інструкціями, у яких пояснюється, які теми обмежені до публікацій на сторінках користувачів. Серед них розпалювання ненависті, тероризм, порнографія, расизм, а також канібалізм та інформація про договірні матчі в спортивних змаганнях. 

Джерело газети в компанії повідомило, що на прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. «Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з'являється він швидко», - сказав він.

При цьому інструкції найчастіше виходять дуже заплутаними. Так, модератор може залишити розміщені на сторінках відеоролики з поганим ставленням до тварин, однак повинен видалити їх, якщо вони є «обурливими». Заклик до вбивства президента США повинен бути видалений, оскільки він є особою захищеною.

Однак невизначені погрози вбивством видаляти необов'язково, оскільки вони не вважаються такими, що заслуговують довіри. Якщо при написанні загрози автор вказує конкретний час і дату, то модератор повинен це повідомлення видалити.

Публікація творів мистецтва з оголеними фігурами і сексуальними діями заборонена у разі, якщо ці роботи були створені «цифровим» шляхом.

Від модераторів не вимагають видаляти відеозаписи насилля над дітьми, якщо воно носило несексуальний характер і не містило «садистські аспекти». Також, згідно з правилами Facebook, можна поширювати фотографії поганого поводження з тваринами, і лише найжорстокіші з них необхідно позначити особливим знаком. При цьому користувач, у якого понад 100 тисяч фоловерів, автоматично стає «публічною персоною» і втрачає право на заходи захисту, призначені для звичайних користувачів.

Нагадаємо, у 2015 році президент України Петро Порошенко приєднався до кампанії в соціальній мережі Facebook, в якій українські користувачі закликають засновника мережі Марка Цукерберга відкрити представництво компанії в Україні, тому що відбувають безпідставні блокування аккаунтів українських діячів. Тоді соціальна мережа Facebook заявила, що компанія не порушувала власних стандартів, розроблених компанією.

схожі новини