Новини 2017-05-17 16:21

Порошенко назвав блокування російських соцмереж боротьбою з пропагандою РФ

Президент наголосив, що рішення про блокування переглянуть після припинення агресії Російської Федерації проти України.

Блокування доступу до російських соціальних мереж є заходом щодо протидії російській пропаганді. Про це заявив президент України Петро Порошенко після церемонії підписання законодавчого рішення про введення безвізового режиму для громадян України в Страсбурзі.

"Три роки Україна живе в умовах війни, в умовах агресії проти нашої незалежної країни з боку Російської Федерації. Важливою для росіян частиною цієї війни є гібридна війна, яку проводять інформаційні війська РФ. Величезні пропагандистські бюджети викидаються для дестабілізації ситуації, як всередині України, так і всередині Європи", - сказав Порошенко.

Читайте також: Свобода слова чи питання безпеки. Реакція світу на санкції України проти російських ресурсів

Він також запевнив, що рішення про блокування переглянуть після припинення агресії Російської Федерації проти України.

"Відразу після припинення російської агресії проти України, відразу ж коли останній російський солдат залишить суверенну і незалежну територію України - ми будемо готові переглянути це рішення", - наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

17 травня указ набув чинності після опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.