Новини 2017-05-17 15:55

Кучма розповів, чому затягується процес верифікації списків полонених

Представник України в Тристоронній контактній групі заявив, що бойовики навмисно уповільнюють обмін заручників.

Представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма у середу, 17 травня, заявив, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) роблять все для затягування процесу верифікації списків для обміну полоненими.

«Величезну роботу зробили з верифікації. Але є одна проблема, щодо якої ми розійшлися. 160 людей, які нині перебувають на волі, практично вільні, хоча деякі з умовним строком сказали, що не поїдуть на не підконтрольну Україні територію. По всіх в'язницях команда проїхала 14 тис. км і отримала підписи, що вони не хочуть їхати. До вільних людей ми не можемо прийти і вимагати написати заяву, а сторона ОРДіЛО це використовує, щоб затягнути процес і не звільняти наших людей», - сказав Кучма.

Він також нагадав, що український омбудсмен Валерія Лутковська заявляла про готовність перевірити умови утримання українців на тимчасово окупованих територіях.

«Наша омбудсмен сказала, що готова поїхати в ті тюрми і подивитися, як там наші 128 осіб, які в них умови. Але їй відповіли відмовою», - зазначив він.

Водночас Кучма висловив впевненість, що процес верифікації та обміну заручниками успішно завершать.

Нагадаємо, 26 квітня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Сторони домовилися про верифікацію відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу.

Тим часом у Службі безпеки України розкрили подробиці верифікації в’язнів, які відмовляються повертатися на окуповані терористами території Донбасу.

схожі новини