Новини 2017-04-20 17:43

Київрада запропонувала різко збільшити штрафи за куріння у заборонених місцях

Із відповідним зверненням депутати звернулися до Верховної Ради.

У четвер, 20 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної ради України та Кабміну щодо посилення відповідальності за куріння тютюнових виробів та кальянів у заборонених місцях. Про це повідомляє прес-служба Київради.

«Чинне законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених для цього місць. При цьому їхня сумарна площа не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, до того ж вони повинні буди обладнані витяжною вентиляцією. Проте, доволі часто ресторанні заклади нехтують усіма законодавчими обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: АМКУ оштрафував майже на півмільярда гривень найбільшого тютюнового дистриб'ютора в України

Щоб виправити ситуацію, напрацьовано відповідне рішення, яке пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення”. Зокрема пропонується підвищення штрафів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

«Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17-ти тисяч гривень, що стосується юридичних осіб, максимальна цифра — 20 тисяч. І це насправді невисокі штрафи, у провідних країнах світу вони значно вищі. Наприклад, якщо прив'язуватись до гривні, в Ірландії такий штраф складає 86 тисяч гривень, в Азербайджані від 10 до 25 тисяч гривень, у Франції від 12 до 21 тисячі, в Німеччині — 28 тисяч гривень. Лише розмір стягнення може стати суттєвим обмежувальним фактором у порушенні даної норми, бо саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають мешканці будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна палити, в тому числі кальяни», - наголосила депутатка Київради Алла Шлапак.

Відповідне звернення підтримали 92 депутати.

Нагадаємо, закон про заборону куріння у громадських місцях в Україні набув чинності в грудні 2012 року. Він забороняє куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, у підземних переходах, під’їздах житлових будинків, на дитячих майданчиках, у ліфтах і у транспорті загального користування. Згідно із законом, також забороняється паління у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; навчальних закладів; спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у приміщеннях об’єктів культурного призначення; органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ. За розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства загаданим законом було передбачено штраф від 1 тисячі до 10 тисяч гривень. За невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення відповідної інформації – також від 1 тисячі до 10 тисяч гривень.