Новини 2017-04-18 22:22

У Сербії студенти відновили протести проти новообраного президента

Акції протесту зупиняли на період великодніх свят.

У Сербії у вівторок, 18 квітня, студенти відновили протести проти обрання на посаду президента Александра Вучича, який донедавна очолював сербський уряд.

Опозиція і її прихильники заявляють, що Вучич переміг із порушеннями, серед яких тиск на медіа, хабарництво та шантаж. Вони також називають його автократичним лідером, а його «Сербську прогресивну партію» звинувачують у корупції.

Студентські протести у Сербії, Белград, 18 квітня 2017 року

Нагадаємо, в Сербії тисячі людей протестують проти обрання президентом Вучича. Демонстрації в Белграді проходять під гаслом "Протест проти диктатури". Протести зупиняли на період великодніх свят.

Як повідомлялося, Александр Вучич виграв у першому турі президентські вибори, які відбулися 2 квітня. Він набрав понад 55 відсотків голосів та офіційно стане президентом наприкінці травня. Як заявив Вучич, "кожен має право бути незадоволеним результатами виборів". З одного боку, обраного президента Сербії часто називають проєвропейським політиком, а з іншого, закидають йому тяжіння до авторитаризму. У Сербії президент виконує переважно представницькі функції. Очікується, що Вучич призначить своїм наступником на прем'єрський пост однодумця, що зміцнить його позиції як глави держави.