Новини 2017-03-06 16:35

Справу екс-керівника Київміськбуду часів Черновецького передали в суд

За версією слідства, дії В'ячеслава Топчія призвели до розтрати понад 70 млн грн.

Прокуратура Києва завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт відносно В'ячеслава Топчія, колишнього високопосадовця Акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд», з вини якого у 2010 році з комунальної власності незаконно вибули контрольні пакети акцій 34 корпоративних підприємств загальною вартістю понад 70 млн гривень. Про це повідомила прес-служба київської прокуратури.

Слідство встановило, що підозрюваний, перебуваючи на посаді віце-президента АТ ХК «Київміськбуд», розтратив майно компанії шляхом безоплатного списання цінних паперів на користь шести підприємств, зареєстрованих на території Республіки Кіпр. Крім того, колишньому високопосадовцю інкримінується підбурення іншої особи до вчинення службового підроблення, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів.

Дії підозрюваного кваліфікували за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 263 КК України.

Обвинувальний акт спрямували до Печерського райсуду столиці для розгляду по суті.

Прокуратура інформує, що незаконно відчужені акції АТ ХК «Київміськбуд» вже повернули законному власнику.

Нагадаємо, в грудні Прокуратура Києва повідомила про підозру колишньому топ-менеджеру керівнику Київміськбуду В'ячеславу Топчію. Він  очолював холдинг Київміськбуд в той час, коли київським міським головою був Леоніод Черновецький. У прокуратурі вважають, що з вини Топчія із комунальної власності вибули контрольні пакети акцій 32 акціонерних товариств вартістю 77 млн гривень на користь шести підприємств зареєстрованих на території Республіки Кіпр.