Новини 2017-01-24 19:39

У Польщі побили групу українських студентів – поліція

Нападників затримали, їм загрожує до 5 років ув'язнення.

У польському місті Жешув побили групу студентів із України, їх життю та здоров'ю нічого не загрожує, нападники вже затримані, повідомляє місцева поліція.

Згідно з інформацією на сайті польської поліції, інцидент стався 21 січня вдень, коли українські студенти поверталися після занять у гуртожиток. По дорозі їх зупинили п'ятеро молодих чоловіків і запитали студентів, звідки вони. Почувши відповідь, чоловіки поцікавилися, кому належить Львів - Україні чи Польщі. Потім нападники назвали студентів "бандерівцями" і побили їх. В результаті зіткнення студенти отримали побої, які не загрожують їх життю та здоров'ю.

Згідно з повідомленням, поліція вже через кілька годин затримала п'ятьох підозрюваних завдяки камерам спостереження, які зафіксували напад на студентів. Нападниками виявилися п'ятеро жителів Жешува віком від 18 до 20 років. Усіх п'ятьох затримали, вони визнали свою провину. Українські студенти також впізнали нападників. Поліція передала справу в окружну прокуратуру Жешува, де нападникам оголошено підозру в побитті на національному ґрунті. Їм загрожує до 5 років ув'язнення.

У свою чергу начальник консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич повідомив, що це питання вивчає український консул.

"Нашим консулом вивчається це питання. Зараз це питання перевіряється і при отриманні першої інформації про те, що сталося, я вас проінформую", - зазначив він.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року  в Польщі затримали чотирьох чоловіків за жорстоке побиття українця. Згодом стало відомо, що в польському місті Рудник-над-Сяном поляки побили двох українців.