Новини 2017-01-18 16:35

У "ЛНР" студентам пропонують платити 20 тис. рублів за дипломи російських вишів – джерело

Зокрема, саме таку вартість диплому озвучили в університеті імені Володимира Даля, що в Луганську.

Студентам вишів на території окупованої Луганщини пропонують платити 20 тисяч рублів, щоб отримати крім «ЛНРівського» диплому ще й диплом одного з вишів РФ. Про це повідомляє джерело Тиждень.ua у Луганську.

«При наборі абітурієнтів в приймальній комісії обіцяють два дипломи про вищу освіту - місцевий «ЛНРівський» і російський. Заради двох дипломів (переважно - заради російського) робиться набір студентів на всі спеціальності. За ці два роки з літа 2014 року російські дипломи отримали десятки студентів. Це сталося на тих кафедрах, де завідувачі змогли домовитися, не один раз з'їздити за свій рахунок у Росію і вивезти туди студентів для захисту дипломних робіт або здачі державних іспитів», - розповіло обізнане джерело.

За його словами, у 2016 році процес отримання диплому в російських вишах ускладнився.

«Почали відмовляти – мовляв, немає розпорядження видавати дипломи, буде - допоможемо. Почали шукати плагіат у дипломних роботах наших студентів, «валити» на держіспитах. Із заявленої кількості студентів дипломи отримала лише третина», - додав співрозмовник.

Читайте також: Портрет «народної» освіти. Як і чого навчають в «ЛНР». Погляд педагога

При цьому, дорогу та проживання в РФ студенти оплачували самотужки. Також повідомляється, що цього року вирішено було не покладатися на завідувачів кафедри - процесом видачі російських дипломів будуть займатися безпосередньо виші, і ця послуга буде платною. Так, у Луганському університеті імені Володимира Даля озвучена вартість отримання російських дипломів - 20 тисяч рублів.

Як повідомлялося, десятки університетів Донбасу переїхали на територію України, не окуповану бойовиками. Зокрема, з Луганська переїхали Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Луганський національний університет імені Тараса Шевченка у Сєвєродонецьк та Старобільськ Луганської області відповідно. 

Тим часом, у Росії вже неодноразово заявляли, що готові приймати на навчання абітурієнтів із "дипломами" так званих самопроголошених "ЛНР" і "ДНР".