Новини 2016-12-14 22:32

В Україні реабілітували десятьох отаманів Холодного Яру

За словами Луценка, реабілітація відбувалася за поданням Київського обласного прокурора.

Суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу 10 отаманів самопроголошених державних утворень часів УНР - Холодного Яру. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в Facebook.

«Сьогодні за поданням Київського обласного прокурора суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу отаманів Холодного Яру - І. Грисюка - Гайового, М. Куценка, Г. Олійника, І. Мельниченка, П. Олійника, М. Забудського, П. Троценка, П. Савенка, К. Ніколаєнка, Г. Галущенка», - повідомив Луценко.

«Суд встановив, що обвинувачення, яке сформульоване у вироку трибуналу, вказує на те, що холодноярці засуджені за боротьбу, в тому числі і збройну, проти радянської влади, за прагнення створення незалежної Української держави, за участь у збройних загонах Української народної республіки та інші дії, які стверджують їх участь у боротьбі за незалежність України.  Відтак, керуючись Конституцією і законами Української держави, всі наші герої Холодного Яру – реабілітовані», - наголосив генпрокурор.

Як повідомлялося, у жовтні Апеляційний суд Київської області  реабілітував  холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби звільнення з Лук'янівської в'язниці

Довідка:

Холодноярська Респyбліка проіснували з 1919  по 1922 роки    на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринському районі Черкаської області). 2 лютого 1923 року холодноярців, які боролися за незалежність України та проти радянської окупації, засудили до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8:30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.

Нагадаємо, з цього навчального року учні 10-11 класів навчаються за новими програмами з історії України. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)». 

схожі новини