Новини 2016-11-01 17:07

Кореспондент Reuters розкрив масштаби мілітаризації Криму Росією

Москва не приховує нарощування своїх сил в Криму – кореспондент Reuters лише пролив світло на його масштаби.

Міноборони Росії в анексованому Криму відновлює занедбані військові об'єкти, створені ще в радянський період, а також будує нові. Йдеться про військово-морськіх бази, радіолокаційні станції і аеродроми. 

Про це йдеться у матеріалі Reuters за результатом візиту кореспондента агентства півострова влітку цього року.

Кореспондент Reuters за тиждень перебування в Криму відвідав 18 військових об'єктів. Частина з них були абсолютно нові, деякі – старі, але вже відремонтовані, інші ще перебували в процесі ремонту.

Розташовані на південному узбережжі Криму бункери, які побудували у СРСР під кодовою назвою «Об'єкт 100», використовуються тепер як база з протикорабельною ракетною системою. 

Ще недавно туристи на півострові могли за 50 доларів відвідати так звану «сотку». Після анексії Криму у 2014 році навколо бункерів з'явилися знаки, що забороняють вхід на територію зони Міноборони РФ.

Житель сусіднього села, який почав працювати на базі минулого року, розповів, що російські солдати знову зайняли ці місця і заблокували дороги, що ведуть в дану зону. При цьому він не відповів, коли російські солдати сюди прибули.

Бункери під Балаклавою – це лише мала частина нової російської програми по мілітаризації Криму, Росія спробує відновити радіолокаційні станції у кримських горах.

Це забезпечить ідеальне місля для спостереження за Чорним морем, а також за розташованими поруч країнами НАТО – Туреччиною, Болгарією та Румунією, пише агентство.

Одна з радіолокаційних станцій розташована неподалік від Феодосії. Об'єкт був побудований ще в СРСР, а пізніше покинутий українськими військовими. 

Житель села, розташованого приблизно в 300 метрах від станції, заявив: «Тут є військова база, система ППО і ракети. Системи ППО тут розташовані на кожному мисі».

Інша радіолокаційна станція під назвою «Дніпро» розташована на околицях Севастополя. Цей об'єкт також був побудований за радянських часів і довгий час залишався занедбаним.

Кореспондент Reuters бачив десятки солдатів в російській військовій формі всередині бази і по її периметру. Охоронець розповів журналісту, що розташований поруч маяк, який раніше привертав увагу туристів, тепер став частиною військової бази і закритий для загального доступу.

Крім того, в одній з бухт на околиці Севастополя російські військові побудують навчальний центр для водолазів ВМФ. Там обладнають причал і знову введуть в експлуатацію злітно-посадкову смугу, яка не використовувалася протягом 20 років.

Колишній цивільний аеропорт Бельбек перетворений у військово-повітряну базу. За словами кореспондента, будівля терміналу закрито, а вхід охороняється російськими морськими піхотинцями.

На аеродромі стоїть військово-транспортний літак Іл-76 з відзнаками ВПС РФ. Також журналіст бачив російських військовослужбовців і військові літаки на аеродромі в Новофедорівці і Джанкої.

Зазначається, що Москва не приховує нарощування своїх сил в Криму – кореспондент Reuters лише пролив світло на його масштаби.

схожі новини