Новини 2016-10-17 13:20

Японія відкинула можливість спільного з Росією управління Курилами

Японія як і раніше претендує на чотири південні острови.

Японський уряд не розглядає питання про спільне з Росією управління чотирма спірними островами Курильської гряди. Про це заявив на брифінгу генсек кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга, відповідаючи на питання журналіста.

«У нас немає змін у нашій позиції щодо врегулювання проблеми з поверненням чотирьох островів і укладенням мирного договору», – підкреслив він.

Раніше японське видання Nikkei повідомило про те, що японська влада країни розглядає план управління разом з РФ чотирма спірними островами в рамках врегулювання територіальних розбіжностей між Токіо і Москвою.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявляв, що країна продовжить добиватися від Росії повернення всіх «північних територій» – чотирьох островів Курильської гряди.

Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

У серпні 2015 міністр закордонних Кішіда скасував заплановану поїздку до РФ через візит російського прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва на острів Ітуруп, довкола якого тривають територіальні суперечки.