Новини 2016-09-26 16:11

На в'їзді до колишньої тюрми НКВС у Києві відкрили меморіал жертвам політичних репресій

Її встановили як нагадування про жахливі сторінки вітчизняної історії.

У Києві відкрили меморіальну пам’ятну дошки жертвам політичних репресій ХХ століття. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

Як зазначається, її розташували на колишньому в'їзді-виїзді до внутрішньої тюрми центрального апарату НКВС УРСР (м. Київ, вул. Ірининська, 4).

Саме через ці двері, кажуть в СБУ, протягом 30-50 років минулого століття потрапляли ті, хто становив загрозу для тоталітарної влади. Чимало з-за цих воріт уже не поверталися. 

У церемонії відкриття меморіальної дошки жертвам політичних репресій також взяли участь представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, голова Українського інституту національної партії Володимир В'ятрович та голова Служби безпеки України Василь Грицак.

«Господарів цієї будівлі – і сталінське НКВС, і гітлерівське СД поєднувало одне прагнення – вичавити дух свободи нашого народу, перетворити його на покірного прислужника своїх імперських амбіцій», – сказав на урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки Голова СБУ Василь Грицак.

 

Раніше СБУ оприлюднила документи про масові арешти і розстріли в 1937-1938 роках. Також з архіву СБУ показали матеріали слідства та особисті документи працівників НКВД про жорстокість та нелюдське поводження з в’язнями.

схожі новини