Новини 2016-09-22 19:15

Рада затвердила рекомендації щодо позбавлення спецстатусу Севастополя та зміни статусу Криму

Верховній Раді також рекомендували прийняти закони про Державну стратегію деокупації і реінтеграції в Україну тимчасово окупованого Криму, про колабораціонізм і очищення влади (люстрацію) в Криму.

Верховна Рада України затвердила рекомендації парламентських слухань на тему "Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя: проблемні питання, шляхи, методи і способи". Відповідну постанову №4003-а підтримали 233 народних депутати на пленарному засіданні Верховної Ради 22 вересня.

Документ включає в себе рекомендації президенту України підготувати зміни до Конституції і законів України та внести їх на розгляд парламенту щодо позбавлення Севастополя спеціального статусу, а також визнання кримських татар, караїмів і кримчаків корінними народами України з відповідними змінами в ст.11 Основного Закону.

Згідно з результатами парламентських слухань, доцільно розглянути питання зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримськотатарську Автономну Республіку.

Учасники парламентських слухань також рекомендували главі української держави розглянути можливість створення консультативно-дорадчого органу при президенті України з питань деокупації і реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.

Верховній Раді також рекомендували прийняти закони про Державну стратегію деокупації і реінтеграції в Україну тимчасово окупованого Криму, про колабораціонізм і очищення влади (люстрацію) в Криму.

Учасники слухань також рекомендували українському парламенту визнати таким, що втратив силу закон про створення вільної економічної зони "Крим" і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.

Нагадаємо, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу. До цього, 13 квітня, в окупованому Криму призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму».

Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

схожі новини