Новини 2016-09-02 16:55

Мінфін запланував створити два стипендіальних фонди для студентів

Загальний розмір фонду пропонують зберегти на рівні близько 5 млрд грн, проте зменшити кількість одержувачів академічних стипендій.

Міністерство фінансів України має намір створити два стипендіальних фонди для студентів: соціальний та академічний. Про це розповів заступник міністра фінансів України Сергій Марченко під час зустрічі зі студентами у п'ятницю, 2 серпня.

"Ми плануємо створити два стипендіальних фонди: Соціальний фонд, інший академічний фонд...Ми хочемо передбачити, що ті сім'ї, які отримують субсидії автоматично будуть мати право на стипендію. Таким чином, ми збільшуємо кількість студентів, які будуть отримувати соціальну стипендію",- розповів Марченко.

Крім того, Міністерство фінансів пропонує зберегти загальний розмір стипендіального фонду в держбюджеті 2017 року на рівні близько 5 млрд грн, проте зменшити кількість одержувачів академічних стипендій.

"70% студентів отримують академічну стипендію і лише до 6% - соціальну стипендію. Чи справедливо це?", - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

За його словами, Мінфін пропонує скоротити число одержувачів академічних стипендій, щоб вони стали великим стимулом, але одночасно збільшити як суму, так і число одержувачів соціальних стипендій.

Як пояснив Сергій Марченко, одержувачами соціальних стипендій можуть стати студенти, чиї сім'ї звернулися за субсидіями. Він нагадав, що таких домогосподарств в Україні налічується вже 8 млн. Говорячи про академічний стипендіальний фонд, заступник міністра повідомив, що обговорюється можливість виплачувати з нього стипендії від 10% до 20% всіх студентів, віддавши їх визначення на розсуд самих вузів. За його словами, при такому підході найкращі студенти з небагатих сімей могли б отримувати близько 3,5 тис. грн на місяць в порівнянні з нинішніми 825 грн.

Нагадаємо, перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець анонсував зміну системи виплати стипендій. За його словами, академічні стипендії отримуватимуть студенти за високі успіхи у навчанні, а соціальні - студенти інженерних та природничих спеціальностей, на які не скрізь виконується державне замовлення.