Новини 2016-09-01 12:56

Критерії для отримання студентами стипендії мають бути суворішими – Міносвіти

При цьому, соціальні стипендії відомство пообіцяло не скасовувати.

Соціальні стипендії не скасують, але критерії для отримання звичайної стипендії мають бути підвищені. Про це в ефірі Радіо Свобода заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Обов’язково залишаться соціальні стипендії. Для того, щоб ті, кому найбільш потрібно, отримали стипендії. Але ми вважаємо, що умови для отримання академічної стипендії мають бути суворішими. Сьогодні вона дається кожному з трійкою. Ми вважаємо, що тільки ті, хто добре навчається, повинні отримувати академічні стипендії», – зазначила Лілія Гриневич.

Раніше у Міносвіти повідомили, що нова система виплати стипендій в Україні буде розроблена найближчим часом і має запрацювати від 1 січня 2017 року.

«Очевидно, буде змінено систему виплати стипендій. Академічні стипендії орієнтовно будуть отримувати студенти за високі успіхи в навчанні. Можливо, гарантована буде стипендія для інженерних, природничих, освітніх спеціальностей, там проблеми з набором. І стипендія для тих, хто успішно навчається, але сім’я має невисокі доходи», – заявив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Нагадаємо, перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець анонсував зміну системи виплати стипендій. За його словами, академічні стипендії отримуватимуть студенти за високі успіхи у навчанні, а соціальні - студенти інженерних та природничих спеціальностей, на які не скрізь виконується державне замовлення.

Водночас, Сергій Марченко заявив, що зміна системи фінансування стипендій з 2017 року не передбачає зменшення стипендіального фонду.