Новини 2016-08-25 07:52

Влада Колумбії та повстанці угрупування FARC уклали мирний договір після 50 років конфлікту

Документ складається з шести пунктів, які націлені на створення тривалого мирної угоди між сторонами.

Влада Колумбії і угрупування "Революційні збройні сили Колумбії" (FARC), оголосили в четвер, 25 серпня, про досягнення угоди щодо закінчення півстолітньої громадянської війни в країні.

Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті уряду латиноамериканської держави.

«Сьогодні я звертаюся до вас з глибоким хвилюванням, з великою радістю. Сьогодні покладено край стражданням, болю і війні. Ми досягли остаточної, повної угоди про припинення збройного конфлікту з FARC», - наводяться в заяві слова президента республіки Хуана Мануеля Сантоса.

Документ був підписаний главою делегації уряду Колумбії Умберто де ла Калье і главою делегації FARC Іваном Маркесом. Він складається з шести пунктів, які націлені на створення тривалого мирної угоди між сторонами.

Остаточно мирні угоди повинні бути підписані у вересні. Після цього FARC розпочне виведення своїх бойовиків з джунглів і таємних схованок у горах. Бійці прийдуть в спеціально обладнані табори для роззброєння, які облаштовані за допомогою ООН.

Збройний конфлікт між владою Колумбії і FARC почався у 1966 році. За весь час його жертвами стали понад 200 тисяч осіб. Мирні переговори влади з угрупованням почалися в столиці Куби Гавані в 2012 році.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск у межах загальної аудієнції, що відбулася 24 серпня на площі Святого Петра у Ватикані, помолився і закликав до миру в Україні.