Новини 16:33

ГПУ повідомила про підозру двом добровольцям батальйону «Айдар»

«Айдарівці» підозрюються у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом добровольцям батальйону територіальної оборони «Айдар». Про це інформує управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що вказані добровольці вступили до 24 батальйону територіальної оборони «Айдар», у зв’язку із чим отримали особисту вогнепальну зброю», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Бійці «Айдара» вчинили близько 110 правопорушень – ЗСУ

Зазначається, що будучи військовослужбовцями військової частини (24 батальйон територіальної оборони «Айдар») вони зобов’язані під час проходження військової служби дотримуватись Конституції України, законів України, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України», інших нормативно-правових актів, а також належно виконувати визначені ними службові обов’язки. Однак в порушення зазначених вимог, у співучасті з військовослужбовцями 24 батальйону територіальної оборони «Айдар», вчинили низку тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.

Також читайте: Кримінальні обвинувачення добровольців: від нападів на підприємства до вбивств міліціонерів

«Зокрема, вказані особи підозрюються в організації озброєної банди з метою нападу на окремих осіб; у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров'я особи, яка зазнала нападу (розбої), поєднаному з проникненням у житло, вчиненому організованою групою; у незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненого повторно, організованою групою осіб, поєднаного з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров’я потерпілого; у незаконному викраденні більше ніж двох осіб, способом небезпечним для життя та здоров’я потерпілих, вчинене із застосуванням зброї, організованою групою; у незаконному заволодінні паспортами та іншим важливими особистими документами вчиненому організованою групою, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 289, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 357, КК України», – зазначають у ГПУ.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, у 2015 році на Луганщині затримали «айдарівця», який намагався вивезти до Києва арсенал зброї.

схожі новини