Новини 2016-07-01 14:09

СБУ розкрила механізм розкрадання з бюджету 20 млн грн, виділених на реабілітацію бійців АТО

Бійців просто розміщували у санаторіях, не надаючи жодних послуг з психологічної реабілітації.

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили механізм розкрадання бюджетних коштів під час реалізації державної програми «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції». Про це інформує прес-центр СБУ.

«Правоохоронці встановили, що комерційні структури з трьох регіонів України подавали завідомо неправдиві дані для  участі в конкурсних торгах, які проводила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підприємці, які перемагали у конкурсах, свідомо приховували інформацію про відсутність у них відповідних спеціалістів-психологів та умов для реабілітації бійців у санаторно-курортних закладах.

«Співробітники спецслужби з’ясували, що бійців просто розміщували у санаторіях, не надаючи жодних послуг з психологічної реабілітації. У деяких випадках учасникам АТО пропонували гроші, щоб вони взагалі не селилися в лікувальних закладах», – сказано в тексті.

За попередніми оцінками, протягом 2015-2016 років бізнесмени привласнили понад дванадцять мільйонів державних коштів. Відкрито кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Нагадаємо, суд відмовився взяти під варту депутата Харківської міськради, який підозрюються в розтраті 5 млн грн з бюджету.