Новини 2016-06-23 13:32

Порошенко підписав закон про заборону приватизації Укрзалізниці

У пояснювальній записці зазначається, що проект закону розроблений для захисту інтересів держави.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до закону України" Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації ", яким забороняється приватизація ПАТ" Укрзалізниця ". Згідно з даними веб-сайту Верховної Ради України, зазначений документ №4594 22 червня повернутий до парламенту за підписом президента.

Як повідомлялося, за цей закон 2 червня проголосували 250 народних депутатів України. У пояснювальній записці зазначається, що проект закону розроблений із метою збереження в державній власності акцій Укрзалізниці і спрямований на забезпечення економічної безпеки та захисту інтересів держави.

ПАТ "Укрзалізниця" розпочало господарську діяльність 1 грудня.

Акціонерне товариство створене на базі Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця". На засіданні уряду України 1 червня майже повністю був оновлений склад правління Укрзалізниці. Із чотирьох нових членів –  один українець, один серб і двоє поляків.

Поляк Войцех Бальчун переміг на відкритому конкурсі з відбору глави "Укрзалізниці", 20 квітня уряд затвердив його кандидатуру. Раніше Бальчун вивів польську залізницю PKP Cargo зі збитків 100 млн злотих в прибуток 500 млн. В останні чотири роки очолював наглядову раду польської авіакомпанії LOT. Бальчун також є лідером рок-гурту Chemia.

схожі новини