Новини 15:50

До Польщі прибуде щонайменше 1 тис. військових НАТО - польський міністр оборони

Батальйон буде розміщений після Варшавського саміту.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацєревич після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом підтвердив, що альянс розташує у Польщі і країнах Балтії по одному додатковому батальйону приблизно по тисячі солдатів. За словами міністра, це відбудеться після липневого саміту НАТО у Варшаві.

«Наша сьогоднішня розмова підтвердила, що у Польщі, як і в країнах Балтії, будуть розміщені бойові батальйонні групи на ротаційній основі. Вони становитимуть важливий і тривалий елемент висунутої присутності НАТО на сході», – повідомив Антоні Мацєревич.

Відомо теж, що свою особисту підтримку для країн східного флангу пообіцяли також США, Великобританія та Німеччина. Це означає, що після липневого саміту НАТО на схід Європи буде перекинуто щонайменше 8 тисяч військових. Альянс планує теж розміщення зброї та техніки для цих додаткових підрозділів.

Посилення безпеки на сході – це відповідь на агресію Росії в Україні. Генеральний секретар НАТО повторив у Варшаві, що рішення Альянсу не спрямовані на початок нової холодної війни.

«Усі наші рішення мають оборонний характер і посилюють наш Альянс. Під час варшавського саміту ми приймемо ці рішення. Мова іде про збільшення присутності на сході завдяки багатонаціональній, ротаційній присутності солдатів та розташуванню озброєння, у тому числі у Польщі. Це чіткий сигнал солідарності та єдності НАТО», – наголосив Єнс Столтенберґ.

Нагадаємо, раніше країни Балтії просили НАТО розмістити на їхній території військових на постійній основі.

схожі новини