Новини 23:55

Бійця "Айдару" посадили на чотири роки за зберігання ручного гранатомета і боєприпасів

Обвинувачений відмовився надавати суду будь-які пояснення.

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області визнав учасника бойових дій, який служив у батальйоні "Айдар", винним у незаконному зберіганні вогнепальної зброї, бойових припасів і вибухових пристроїв. Про це йдеться у вироку, опублікованому на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

"Визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України та призначити йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. Мірою запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу обрати утримання під вартою в Харківській установі виконання покарань №27, взявши під варту в залі суду", - йдеться у повідомленні.

Крім того, суд зобов'язав обвинуваченого відшкодувати витрати на проведення судової комплексної вибухотехнічної експертизи та експертизи вибухових речовин, продуктів вибуху і пострілу (6476 грн. 76 коп) і на проведення судово-балістичної експертизи (+1474 грн. 20 коп).

Також повідомляється, що 8 січня 2015 року обвинувачений повертався із зони АТО додому, в місто Дубно (Рівненська область) на автомобілі Ford Transit. На посту дорожньо-патрульної служби під обшивкою машини були виявлені 2 РПГ-22, 7 підривників УЗРГМ, 16 детонаторів УЗРГМ-2, детонатор УДЗ, 7 корпусів гранат Ф-1, 16 корпусів гранат РГД-5 , корпус ручної гранати РГО, а також 80 бойових гвинтівочних патронів 7,62x54 R Мосін калібру 7,62 мм, 360 бойових проміжних патронів 7,62x39 АК калібру 7,62 мм і 2670 бойових проміжних патронів 5,45x39 АК калібру 5,45 мм.

Прокурор просив засудити обвинуваченого до 5 років позбавлення волі. Обвинувачений і захисники просили суд винести виправдувальний вирок. Суд засудив його до 4 років в'язниці.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Нагадаємо, Ленінський районний суд Харкова визнав винним харків'янина, який доставляв зброю та боєприпаси для вчинення терактів. Чоловіка визнали винним відразу за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України та призначили йому покарання у виді 4 років позбавлення волі.

схожі новини