Новини 2016-04-29 09:55

Голова ФДМУ: Перешкодами для виконання планів приватизації є надто застаріла юридично-нормативна база та саботаж

За словами Ігора Білоуса, плани щодо приватизації в Україні не реалізовуються.

Голова Фонду Державного майна України Ігор Білоус розповів в інтерв’ю «Тижню», що останніми роками плани приватизації у країні не виконуються, і тому є низка причин.

«Плани не реалізовуються. Я і моя команда відразу зіштовхнулися з величезною проблемою: юридично-нормативна база, на основі якої відбувається приватизація, надто застаріла (останнє роздержавлення було влітку 2005 року). Іще одна перепона — саботаж: проблема передачі підприємств від міністерств до ФДМУ. Постанову № 271 прийнято ще в травні 2015-го, але досі з більш ніж 300 підприємств до Фонду передано лише 12%. Що ми виставлятимемо на торги, коли нам нічого не віддають? А коли навіть передають об’єкти, то без установчих документів, реєстру нерухомого й рухомого майна тощо. Як ФДМУ може їх збути? І ця проблема давня», — повідомив він.

За словами Білоуса, коли в серпні 2015 року ФДМУ підійшов до питання продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ) за методикою оцінки, сформованою ще у 2003-му (5% підприємства за 39 млн грн), то стало зрозуміло, що настав час змін. Як наслідок — приватизація ОПЗ торік не відбулася. Проте було змінено закон про приватизацію і методику оцінки. Від липня 2015 року ФДМУ готує ОПЗ на продаж: витрачено мільйони доларів донорських коштів, проведено екологічні аудити згідно із західними стандартами.

«У травні хочемо запустити процес приватизації заводу. І міжнародні корпорації прийдуть, я певен. Далі буде роздержавлення обленерго, Центренерго, а також невеликих об’єктів (різні ТЕЦ, банк, київський «Президент-готель»). Ми дуже очікуємо ухвалення парламентом закону про зняття заборони з так званих стратегічних підприємств, котрі вже не є такими (Укрспирт, Артемсіль, машинобудівні підприємства та ін.)», — розповів Голова ФДМУ.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини