Новини 2016-03-01 09:57

У США сталося перше ДТП за участі безпілотного автомобіля Google

Винуватцем аварії став бортовий комп’ютер.

У США безпілотний автомобіль компанії Google заткнувся з маршрутним автобусом. Про це повідомили у BBC.

За інформацією Google, автомобіль під час випробувального заїзду врізалася у бік автобуса. Постраждалих унаслідок події немає. У безпілотника пошкоджено крило і один з датчиків руху.

Повідомляється, що у момент зіткнення машина об'їжджала мішки з піском, які лежали біля тротуару на перехресті, і рухалася зі швидкістю близько 3 км/год., у той час як автобус їхав по сусідній смузі зі швидкістю трохи більше 20 км/год. Причиною ДТП стала помилка бортового комп'ютера, який вирішив, що автобус його пропустить.

Зазначено, що інцидент стався через непорозуміння, оскільки пілот-випробувач Google, який сидів у безпілотнику був упевнений, що автобус пропустить автомобіль, тому не став брати на себе керування.

Компанія взяла на себе частину відповідальності за інцидент, зазначивши, що ДТП могло і не статися, якби автомобіль просто стояв на місці. Google пообіцяла внести в програмне забезпечення безпілотного автомобіля зміни, які повинні запобігти подібним помилкам з боку комп'ютера.

Безпілотний автомобіль Lexus AV розроблений Google на базі Lexus RX450. Він проходить випробування у Каліфорнії. Влада штату дозволила випускати на дорогу подібні машини в разі, якщо вони оснащені і звичайними елементами управління, а всередині є водій.

Нагадаємо, раніше Google анонсував доставку товарів на повітряних безпілотниках.

схожі новини