Новини 10:45

Le Monde опублікував статтю з критикою маніпулятивного фільму про Україну

У статті звинуватили автора фільму в порушенні журналістських стандартів та підтасовці фактів.

Фільм «Маски Революції», що був показаний 1 лютого на французькому Canal+, розкритикували у багатьох впливових медіа, зокрема, Libération, Le nouvel Observateur, Le Monde, Mediapart та інші розмістили з десяток негативних рецензій, в яких автор фільму Поль Морейра звинувачується в порушенні журналістських стандартів та підтасовці фактів в інтересах Кремля.

«Документальний фільм на Canal+ розповсюджує пропаганду Кремля проти України», – таку назву має стаття в сьогоднішньому числі щоденної газети Le Monde. Її співпідписали, зокрема, колишній посол в Україні Філіп де Сюрмен,  журналіст та письменник Галина Аккерман, кореспондент «Українського Тижня» у Франції Алла Лазарева, філософ та постійний автор «Тижня» Філіп де Лара, письменник Мішель Єльчанінов.

«Добрими намірами вимощено дорогу до Пекла, – нагадують автори. – Бажання викорінити коричневу загрозу скрізь у Європі, де вона угніздилася, парадоксально часто виштовхує носіїв спрощеної свідомості до кіл крайніх правих популістів та антиєвропейців. Саме це відбулося з командою каналу Canal+, попри всі антифашистські наміри. «Українські крайні праві» – тема, нічим не гірша за іншу, навіть якщо останнім часом про них писали неспівмірно багато. Але казати, що в Україні «парамілітарні формування є скрізь» та стверджувати, ніби «крайні праві диктують свої умови всім» є не викриттям скритих мотивів, а участю в операції з дезінформації, до того ж у неоригінальній, бо повторює слово в слово елементи пропаганди Кремля та його рупора «Спутніка».

У статті наголосили: «Частина лівих радикалів, обурена наслідками ліберальної глобалізації, захопилася конспіралогією та перетворилася на корисних ідіотів путінського реваншизму та мафіозних імперіалістів... Путінська Росія прагне розчленити та впокорити Європу. Для цієї мети використовуються всі методи: дипломатія, мережі впливів, але також війна, зокрема, в Криму та на Сході України, та, нарешті, велика брехня. Не стільки банальна політична брехня, вбога та швидко впізнавана, але інша, збудована на відволікаючих маневрах та сумнівах, така, що занурює в туман невпевненості, мовляв, «ми так ніколи й не дізнаємося», (наприклад, хто вбив Боріса Нємцова або хто збив Боїнг МН17), аж доки не зникне межа між брехнею та правдою».

«Бачити скрізь «збройні загони», це все на світі переплутати: 1) озброєних активістів Майдану, частина з яких дійсно належала до крайніх правих, але які зібралися з різних суспільних прошарків, і з-поміж яких був навіть ветеран Цахала українського походження; 2) добровольців, які воюють на Сході, спільно з українською армією, проти російських загарбників та сепаратистів; 3) загони крайніх правих... Якщо сьогодні в Україні багато зброї, це не через «збройні загони», а тому, що в Україні іде війна, з лютого 2014 року, внаслідок нападу на неї Росії», – додали у тексті.

Нагадаємо, посольство України в Парижі попросило Canal+ зняти фільм з ефіру через відображення в ньому викривленого і хибного уявлення про ситуацію в Україні. Керівництво каналу погодилося зняти фільм із прайм-тайму і показати о 22:30, а також провести публічне обговорення фільму за участю його режисера та французьких експертів, що неодноразово відвідували Україну.

схожі новини