Новини 2015-11-03 18:16

В Україні реабілітували п'ятьох репресованих священиків УГКЦ

Вони були засуджені до тривалих термінів ув'язнення ще в 1947 році.

Прокуратура Києва прийняла рішення про реабілітацію єпископів Перемишльської єпархії Греко-католицької церкви Йосафата Коциловського та Григорія Лакоти, а також трьох священиків Миколи Грицеляка, Івана Кузича і Романа Решетила, які в радянські часи стали жертвами політичних репресій. Про це повідомили в прес-службі столичної прокуратури.

Згідно з повідомленням, у прокуратуру надійшло звернення від Інституту історії Церкви Українського католицького університету та Місії постуляції святих УГКЦ з реабілітації двох єпископів і трьох греко-католицьких священиків Перемишльської єпархії, засуджених в 1947 році за звинуваченням у проведенні активної антирадянської націоналістичної роботи.

Читайте також: Дослідження показало, які релігійні лідери мають найбільшу довіру серед українців

"Вивчивши архівну кримінальну справу, а також вирок військового трибуналу військ МВС України від 16 квітня 1947 року, на підставі якого п'ятеро представників духовенства були засуджені до тривалих термінів ув'язнення, прокурором встановлено відсутність доказів їхньої провини в інкримінованих злочинах", - сказано в повідомленні.

Таким чином, як повідомляється, зазначені особи підпадають під дію ст.1 закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" від 17 квітня 1991 року, у зв'язку з чим прийнято рішення про їх реабілітацію.

Читайте також: Греко-католицька церква та українська національна ідентичність в Галичині

схожі новини