Новини 18:48

Прокуратура Криму порушила справу проти урядовців РФ за привласнення культурної спадщини України

Матеріали справи направлено до Генпрокуратури для визначення підслідності.

Прокуратура Криму, яка працює при Генеральній прокуратурі України, порушила кримінальну справу за фактом вивезення з півострову об'єктів культурної спадщини в Росію. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Криму.

Причиною порушення кримінальної справи стало стало рішення чиновників російського уряду віднести об’єкти культурної спадщини Криму до спадщини народів РФ. В додатку до розпорядження визначено перелік об’єктів, які є особливою цінністю згідно з законами України, такі як комплекс споруд Воронцовського палацу, Архангельська церква, комплекс споруд Генуезької фортеці, гробниця "Дюрбе Діляра-Бикеч", та інше.

"Таким чином, службові особи уряду РФ незаконно заволоділи майном, що належить державі Україна, чим спричинили їй шкоду в особливо великому розмірі та вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України", – йдеться у повідомленні.

Матеріали справи відповідно до закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" направлено до Генпрокуратури для визначення підслідності.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження, яким понад 220 об'єктів на території анексованих Криму і Севастополя віднесено до пам'яток історії та культури РФ.

схожі новини