Новини 14:11

У Мінкульті відреагували на рішення РФ "приватизувати" пам'ятки Криму

У міністерстві обґрунтували, що таке рішення є протиправним.

Міністерство культури України заявило, що чергове незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам’яток Криму  віднесено до культурних об’єктів федерального значення РФ, не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву. Про це йдеться на сайті відомства.

«Тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та закони України. Відповідно до статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію, у повному обсязі покладається: відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства; відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права», – йдеться в повідомленні.

Тому, як зазначається, рішення Російської Федерації включити пам’ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним.

«Окремо наголошуємо на тому, що незаконні дії Росії стосуються об’єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Зокрема,   фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс спорудВоронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – наголосили в Мінкульті.

У відомстві підкреслили, що вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв підписав розпорядження, яким понад 220 об'єктів на території анексованих Криму і Севастополя віднесено до пам'яток історії та культури РФ.

схожі новини