Новини 2015-08-06 18:05

Суд не долучив до справи заяву Сенцова про те, що його катували

За словами режисера, під час затримання у травні його сильно били, душили пакетом чотири рази і погрожували зґвалтувати кийком.

У Ростові-на-Дону суд відмовився долучити до справи проти українського режисера Олега Сенцова його заяву про тортури, проігнорувавши відповідне клопотання захисту.

Згідно з повідомленням, прокурор виступив проти.

Нагадаємо, раніше Сенцов виступив на суді, заявивши, що вважає процес нелегітимним, і розповів про катування. За словами режисера, під час затримання у травні його сильно били, душили пакетом чотири рази і погрожували зґвалтувати кийком.

Читайте також: Україна посприяла укладанню угоди про захист чотирьох політв’язнів у РФ – МЗС

Український активіст Олександр Кольченко, якого судять разом із Сенцовим, також виступив на суді, відкинувши всі звинувачення на свою адресу.

Зауважимо,  Сенцова та Кольченка звинуватили в підпалі офісу патрії "Єдіная Россія" в Сімферополі та підготовці низки терактів. Також Сенцову інкримінували організацію терористичної групи, підготовку теракту, замах на незаконний обіг зброї та вибухівки, а також незаконне зберігання зброї. У випадку визнання його винним Сенцову загрожує покарання у вигляді до 20 років позбавлення волі.

Під час розгляду справи суд ігнорує більшість клопотань захисту.

Читайте також: Свідок у справі Сенцова і Кольченка відмовився від показань: Обмовляти цих людей мене змушували під тиском