Новини 2015-06-05 19:23

Рада ЄС продовжила санкції проти Табачника, Лукаш і Клюєва

Заходи продовжені на 9 місяців для двох зацікавлених осіб і на 4 місяці для третього

Рада ЄС продовжила санкції проти колишнього міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, народного депутата Сергія Клюєва і колишнього міністра юстиції України Олени Лукаш. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради ЄС.

"У контексті санкцій ЄС, пов'язаних з незаконним привласненням державних коштів, Рада ухвалила 5 червня продовжити заморожування активів для трьох з чотирьох осіб, на яких до 6 червня 2015 року поширюються заходи. Заходи продовжені на 9 місяців для двох зацікавлених осіб і на 4 місяці для третього", - повідомляється в заяві.

Як зазначається, це рішення було прийнято у зв'язку з триваючими судовими розглядами в Україні стосовно цих осіб.

Нагадаємо, 5 березня 2015 року Євросоюз продовжив до 6 червня цього року адресні обмежувальні заходи із заморожування активів для екс-міністра юстиції Олени Лукаш, екс-народного депутата Віктора Януковича (молодшого), народного депутата Сергія Клюєва, екс-міністра освіти Дмитра Табачника.

Ще 14 українських екс-високопосадовців, включаючи Віктора Януковича, перебуватимуть під санкціями до 6 березня 2016 року.

Санкції застосовано з метою заморожування та повернення незаконно привласнених державних активів України. При цьому ЄС раніше виключив з санкційного списку Віктора Януковича (молодшого), який загинув у березні цього року на Байкалі.