Новини 2015-06-05 14:23

У Ємені вирує гуманітарна катастрофа

Військово-морська блокада Ємену, ініційована США, Британією та Арабською коаліцією, завдала удару по мирному населенню країни.

Майже 80% населення Ємену, близько 20 мільйонів осіб, терміново потребують їжі, води та медичної допомоги. Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Як зазначається, Ємен залежить від гуманітарної допомоги, що потрапляє в країну на торгових суднах. Наразі більшість кораблів не має дозволу розвантажувати ліки та їжу.

За даними ООН, за останні три місяці кількість мирного населення, яке потребує невідкладної допомоги зросла на 4 млн осіб і складає 78% населення країни.

Як повідомляється, США та Британія підтримують обрану стратегію і наполягають на продовженні військово-морської блокади.

Разом з тим, представник Держдепартаменту США заявив: "Ми також закликаємо всі сторони конфлікту терміново доставити необхідні продукти харчування, ліки, паливо та іншу необхідну допомогу через ООН та міжнародні організації…для вирішення нагальних потреб цивільного населення, що постраждало від кризи".

Водночас, керівник гуманітарної програми організації Оксфам (міжнародне об'єднання, що опікується проблемами бідності – Ред.) у Ємені Нуха Абдер Джаббер заявив: «Блокада означає, що ми не можемо доставити що-небудь у країну. Є багато суден з найпотрібнішими речами, такими як борошно, наприклад, але їм не дозволено розвантажитись».

Джаббер також додав, що "ситуація погіршується. Лікарні закриваються…Люди вмирають від звичайних хвороб. Стає практично неможливо вижити".  

Як відомо, раніше Саудівська Аравія та її союзники розпочали військову операцію в Ємені, щоб побороти антиурядові сили хуситів, які витіснили з країни президента. США підтримали коаліцію, однак наразі до військових дій не долучаються.

Нагадаємо, Саудівська Аравія продовжує авіаудари по Ємену попри заяви про припинення операції.

Читайте також: Ємену загрожує гостра криза через нестачу палива – ООН.