Новини 2015-04-23 09:48

Саудівська Аравія продовжує авіаудари по Ємену, попри заяви про припинення операції

Міжнародний Червоний Хрест називає гуманітарну ситуацію в країні "катастрофічною".

Протягом 22 квітня Саудівська Аравія та союзники продовжували наносити авіаудари по Ємену, незважаючи на заяви офіційного Ріяда про припинення операції з повітря. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Згідно з повідомленням, також тривають бойові дії на землі між підтримуваними Іраном хуситами та силами, лояльними до чинного президента Абд-Раббу Мансура Хаді, який перебуває у вигнанні.

Як повідомляється, 22 квітня заяву влади Саудівської Аравії щодо припинення повітряної операції раніше привітали як в Білому домі, так і в Тегерані. Однак через кілька годин після неї авіаудари поновилися.

Міжнародний Червоний Хрест називає гуманітарну ситуацію, що склалася в Ємені, "катастрофічною".

Антиурядові сили хуситів заявляють, що хотіли б мирних переговорів в Організації Об'єднаних Націй, однак тільки після повного припинення авіаударів.

Разом з тим стало відомо, що хусити захопили військову базу урядових військ в місті Таїз, після чого повітряним ударом саудити знищили штаб бойовиків.

Крім того, повідомляється, що на півдні Ємену коаліція нанесла ще 12 ударів з повітря.

Як відомо, раніше Саудівська Аравія та її союзники розпочали військову операцію в Ємені, щоб побороти антиурядові сили хуситів, які витіснили з країни президента. США підтримали коаліцію, однак наразі до військових дій не долучаються.

Як повідомлялося, хуситів підтримує Іран, однак офіційний Тегеран заперечує цю інформацію.

Крім того, Ємен звинувачував Росію в поставках зброї антиурядовим силам хуситів.