Новини 2015-02-05 16:51

Євросуд з прав людини зобов'язав РФ виплатити компенсації за тортури і погані тюремні умови

Зокрема, Росії доведеться виплатити компенсацію в розмірі 20 тисяч євро громадянину Узбекистану, якого піддали побиттю російські поліцейські.

Європейський суд з прав людини у трьох випадках визнав Росію винною в порушенні заборони тортур, невідповідних умовах тюремного ув'язнення і поміщенні під варту жінки з психічним захворюванням.

Як наголошується, в ухваленому в Страсбурзі рішенні судді зобов'язали владу в Москві виплатити компенсацію в розмірі 20 тисяч євро громадянину Узбекистану, якого піддали побиттю російські поліцейські.

Суд також визнав неправомірним приміщення в психіатричну клініку жінки, яка звернулася з позовом до ЄСПЛ. Задоволено позов ще одного жителя Росії, який подав скаргу на недостатнє надання медичної допомоги в умовах ув'язнення.

Нагадаємо, слідчий комітет Росії хоче продовжити арешт української льотчиці Надії Савченко до 13 травня.

Савченко звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Українську льотчицю 10 жовтня відвезли на проходження примусової психолого-психіатричної експертизи в московський інститут імені Сербського в Москві.

27 жовтня, Басманний суд Москви за клопотанням слідства продовжив термін утримання під вартою Савченко до 13 лютого 2015 року, попри її відсутність у залі засідання.

Як повідомлялося, Савченко голодує з 13 грудня.