Новини 2015-01-13 10:33

"Беркут" застосовував тортури проти майданівців – звіт Ради Європи

Працівники спецпідрозділу "Беркут" та Внутрішніх військ жорстоко поводилися із затриманими майданівцями під час подій січня та лютого 2014 року у Києві.

Підрозділ міліції «Беркут» та Внутрішні війська у деяких випадках застосовували тортури проти учасників протестів у Києві 2014 року. Про це йдеться у звіті Комітету з запобігання тортур Ради Європи, оприлюдненому 13 січня за згоди українського уряду.

Делегація комітету перебувала у Києві 18-24 лютого 2014 року.

У висновках до звіту стверджують наявність "умисного негідного поводження із (затриманими) демонстрантами Майдану, яке проводилося з дозволу, за участі, або сприяння працівників «Беркуту, Внутрішніх військ та інших посадовців правоохоронних органів".

"В низці випадків серйозність порушень (прав затриманих) була такою, що дозволяє говорити про тортури", – йдеться у висновках Ради Європи.

Водночас у звіті йдеться, що ризик жорстокого ставлення був «відносно низьким», коли затриманих передавали «працівникам конвою, слідчим та наглядачам».

Нагадаємо, в результаті акцій протесту у Києві 2014 року, загинули близько ста осіб.

Як відомо, більшість людей, котрі загинули під час сутичок у Києві з 18 лютого, були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. Також загинули працівники правоохоронців. Хто вбив активістів досі невідомо.