Новини 2014-12-15 20:30

Україна, на відміну від Росії, виконує мінські домовленості – генсек НАТО

Він зазначив, що стабільна і суверенна Україна, яка доброзичливо налаштована до демократії дуже важлива для європейського суспільства.

Україна виконує мінські домовленості на відміну від Росії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком у Брюсселі.

"Сьогодні ми обговорювали нелегальні дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні, і ми дійсно серйозно налаштовані, щоб знайти мирне вирішення кризи в Україні. НАТО поважає суверенітет і територіальну цілісність України. Ми вважаємо, що мінські домовленості - найкращий спосіб для цього. Ми закликаємо Росію зробити те ж саме. І ми використовуємо увесь свій вплив і щоб Росія використовувала весь свій вплив, щоб сепаратисти виконували свої домовленості", - заявив Столтенберг.

Він зазначив, що стабільна і суверенна Україна, яка доброзичливо налаштована до демократії дуже важлива для європейського суспільства.

"Деякі члени НАТО також почали допомагати Україні сьогодні... Ми маємо намір допомогти Україні", - наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.

схожі новини