Новини 2014-12-05 22:48

Порошенко заговорив про необхідність "поштовху" для виконання мінських домовленостей

Засідання Тристоронньої контактної групи має бути проведено негайно для вирішення невідкладних гуманітарних проблем жителів Донбасу.

Президент України і Держсекретар США в ході телефонної розмови обговорили подальші зусилля для мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Було визнано, що проведення тристоронньої зустрічі контактної групи в найближчий час необхідно, щоб дати новий поштовх виконанню Мінських домовленостей. Петро Порошенко заявив, що засідання Тристоронньої контактної групи має бути проведено негайно для вирішення невідкладних гуманітарних проблем жителів Донбасу, а саме постачання продуктів харчування, медикаментів, забезпечення теплом і енергоносіями. Держсекретар США висловив підтримку позиції України щодо розширення Тристоронньої контактної групи з залученням представників США та ЄС», - йдеться у повідомленні.

Також Порошенко подякував Джону Керрі за його особисті зусилля з підтримки України, зокрема, продемонстровані під час міністерського засідання ОБСЄ, яке відбулося в швейцарському Базелі.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Тим часом бойовики та російські військові постійно порушують умови припинення вогню.