Новини 12:34

У СБУ розсекретили документи про селянські повстання перед Голодомором

Десятки унікальних світлин селян-повстанців дозволяють побачити обличчя українського повстанського руху напередодні Голодомору.

Архів Служби безпеки України спільно з Центром досліджень визвольного руху виклали у вільний доступ унікальні фото про селянські повстання 1930-1932 років, які передували Голодомору, а також щоденники очевидців геноциду. Відтепер їх можна переглянути та завантажити в Електронному архіві визвольного руху. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

"Десятки унікальних світлин селян-повстанців дозволяють побачити обличчя українського повстанського руху напередодні Голодомору. Як відомо, геноциду на Україні передувало близько 5 тисяч повстань. Зокрема, Павлоградське повстання 1930 року, повстання на Чернігівщині, Луганщині та в інших областях України", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, цьогоріч уперше за п'ять років влада і громадськість разом готують пам'ятні заходи із вшанування мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Національні пам'ятні заходи проходять під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у '33-му- непереможні сьогодні!»

 

Читайте також: Експерт: Голодомор 1933 року підготував ґрунт для війни на Донбасі

схожі новини

Новини RedTram

Loading...