Новини 13:56

Більшість українців готові віддати свої голоси за партію Порошенка, а ПР не долає прохідний бар'єр

Якби парламентські вибори в Україні проходили на початку липня, партія Петра Порошенка "Солідарність" отримала б більшість місць у Верховній Раді – за неї б віддав голоси кожен четвертий українець. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг".

Згідно з результатами опитування, взяли б участь у волевиявленні 60% опитаних, а 18% категорично не голосуватимуть.

За "Солідарність" готові віддати голоси респондентів 23%, за Радикальну партію - 13%, за "Батьківщину" - 11%, за "УДАР" - 7%, за партію "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 5%.

Не подолали б прохідний бар'єр у такі політсили 5% - ВО "Свобода" і Компартія (по 4%), близько 3% набрали б партія "Сильна Україна", "Фронт змін", Партія регіонів.

Партія кандидата в президенти, лікаря Ольги Богомолець набрала б мене 2%, "Правий сектор", "Самопоміч" Андрія Садового - близько 1%.

Ще близько 4% респондентів підтримали б інші партії, не визначилися з вибором близько 16% опитаних.

Разом з тим, повністю впевнені у своєму виборі партії опитаних 38%, 32% припускають, що можуть змінити свій вибір, ще 30% не впевнені у своєму виборі або ще не визначилися.

Крім того, абсолютна більшість респондентів переконані, що в новому скликанні Верховної Ради має бути менше депутатів (зараз їх 450). Так, 84% опитаних вважають оптимальною кількістю народних депутатів 300-350, і всього 4% переконані, що народних депутатів має бути більше 450-та

Всього було опитано 4000 респондентів старше 18 років. Похибка вибірки не перевищує 1,5%.

Як повідомлялось, за даними опитування КМІС, "Радикальна партія" Ляшка стала лідером електоральних симпатій українців. 

схожі новини