Новини 00:55

В ОБСЄ привітали рішення України про спрощення доступу до публічної інформації

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович привітала ухвалення Верховною Радою змін до українського законодавства, які запроваджують демократичні механізми доступу до інформації. Про це йдеться на сайті ОБСЄ.

«Ці поправки сприятимуть поліпшенню прозорості уряду і демократії в Україні», – заявила Міятович, яка перебуває в канадському Торонто на міжнародній конференції з питань свободи інтернету.

«Я закликаю владу забезпечити ефективну реалізацію нового закону, гарантувати народу України повне право вільно шукати та отримувати інформацію», – наголосила представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ.

Нагадаємо, що 27 березня Верховна Рада ухвалила поправки до законодавства, які дозволяють ефективніше використання норм ухваленого 2011 року закону про доступ до інформації та розширити обсяг інформації, доступної для громадськості.

Як відомо, закон передбачає зміни до низки кодексів та 53 законів. Він має забезпечити публічність прийнятих рішень місцевими органами влади та доступ громадян до органів влади. Закон запроваджує штрафи за "необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації". Передбачається також значне розширення інформації, до якої громадяни матимуть право доступу.

схожі новини