Новини 2014-02-25 16:21

"Кримський фронт" і "казакі" блокують Верховну Раду Криму з вимогою незалежності АРК

Кілька сотень активістів проросійських організацій заблокували будівлю Верховної Ради Криму. Вони вимагали, щоб до них вийшов спікер місцевого парламенту Володимир Константинов і пообіцяв проведення позачергової сесії.

Учасники акції вимагають, щоб на позачерговій сесії кримський парламент заявив про відмову підпорядковуватися центральній владі, проголосив проведення референдуму про незалежність і звернувся до російського керівництва за допомогою.

Присутні скандують: «Росія!», «Криму – кримську владу!», «Крим, вставай!», «Константинов, виходь!».

До мітингувальників вийшов спікер Володимир Константинов, який повідомив, що планує на середу скликати позачергову сесію кримського парламенту, але її порядок денний залежить від того, чи ухвалить Верховна Рада України рішення про позачергові вибори парламенту автономії.

Попри те, що учасники мітингу схвально зустріли слова спікера, назад до  Верховної Ради Криму він не зміг пройти, оскільки центральний вхід перекрили проросійські козаки. До приміщення парламенту він потрапив через «чорний хід».

Акцію перед Верховною Радою автономії ініціював досі не відомий рух «Кримський фронт». До мітингу також приєдналися козачі формування, угруповання «Народно-визвольний рух», організація «Таврійський союз» та деякі інші проросійські об’єднання.

Як повідомлялось, сьогодні голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов заявив, що депутати Верховної Ради Криму Сергій Цеков і Сергій Аксьонов, приймаючи депутатів Держдуми Росії, порушили закон.

«У нас дуже багато гарячих голів, які готові ситуацію в Криму розігріти ще більше. Ще раз до всіх звертаюся: давайте перестанемо займатися популістськими гаслами або закликати до напівзрозумілих дій. Це може привести до таких конфліктів, що ми забудемо про курортний сезон на кілька років в Криму» , - підкреслив Могильов.

Нагадаємо, у Крим прибула група членів фракції Ліберально-демократичної партії Росії Владіміра Жириновского, які нібито заявили про те, що Росія починає видачу паспортів за полегшеною процедурою. Делегацію приймали депутати ВР АРК Сергій Цеков і Сергій Аксьонов.

Голова комітету Держдуми у справах СНД Лєонід Слуцкій заперечив інформацію про те, що російські депутати обіцяли забезпечити прискорену видачу паспортів РФ в Криму.