Новини 05:52

Депутати-регіонали, які не прийшли у Раду, заочно закликали всі сторони конфлікту скласти зброю

Фракція ПР звертається з проханням до всіх, хто причетний до протистояння, скласти зброю Про це йдеться в офіційному зверненні фракції.

"Небувале протистояння в центрі столиці і в регіонах принесли чимало горя в українські родини. Прикро визнавати, що під прицілом опинилися не тільки українська нація, а й українська державність. Ми повинні зупинити цю братовбивчу війну заради миру, заради справедливості та заради майбутнього України", - йдеться у зверненні.

"Фракція ПР звертається з проханням до всіх, хто причетний до протистояння: складіть зброю. Цей вчинок буде найбільшою заслугою перед майбутнім України. Сьогодні всі ми повинні об'єднатися навколо єдиної мети - відновлення мирного життя на нашій землі", - просять регіонали.

Крім того, прес-служба ПР, пізно ввечері 20 лютого, оприлюднила заяву народного депутата Ганни Герман, яка закликала опозицію до переговорів.

«Депутати від фракції  ПР закликають депутатів від опозиції негайно сісти з нами за стіл переговорів для узгодження спільного плану виведення України зі страшної  кризи для припинення кровопролиття, відновлення миру і спокою у нашій державі», - зазначила депутат.

«Ми готові вже завтра (у ВР запропонувати наш план і просимо депутатів від опозиції відкинути амбіції, піднятися над бар’єрами непорозуміння задля України та її майбутнього», - наголосила Герман.

Як повідомлялось, вчора Верхона Рада зібралась на екстрене засідання. У залі зібралися, опозиційні депутати, близько двох десятків регіоналів, позафракційні депутати. Комуністи та більшість регіоналів відмовилися від участі у екстреному засіданні Ради.

Згодом Рада підтримала постанову про засудження насильства в Україні, згідно з якою силовики повинні припинити вогонь і повернутися в казарми. За цю постанову проголосували 236 депутатів.

Документ передбачає, що внутрішні війська мусять повернутися в місця постійної дислокації. Також постанова передбачає заборону використання зброї, блокування транспортних комунікацій, та заборону обмеження пересування транспорту тощо.

Кабінету міністрів і органам державної влади доручено заборонити виконувати програму антитерористичних заходів. Крім того, в постанові наголошується, що надзвичайний стан може ввести лише Верховна Рада. Тим часом, депутати не бачать підстав для таких кроків. 

Після цього було вирішено працювати без перерви на вихідні до завершення політичної кризи. Депутати оголосили перерву до 10 ранку 21 лютого. 

схожі новини