Новини 14:08

Науковець: Поки що найбільше здобутків у літературі у Кравчука й Кучми, найменше – у Ющенка

Найбільше книг написали екс-президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма, Віктор Ющенко – наразі лише обіцяє. Що ж до Віктора Януковича, то незважаючи на розміри його гонорарів, самих книжок поки що не так багато. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявив Юрій Бондар, дослідник феномена політика-літератора, доцент Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.

За його словами, українські президенти не цураються книгописання.

«Кілька книжок є в творчому доробку Леоніда Кравчука. Вони доволі традиційні й у цілому пройшли не зауваженими читачами. Знайти й ознайомитися з ними можна хіба що в бібліотеках», – заявив Бондар.

Проте наступний президент Леонід Кучма, за його словами, більш гучно заявив про себе в книжково-політичному світі.

«Його знаменита «Україна – не Росія», що побачила світ ще 2003 року, й донині на язиці багатьох політиків, і не лише їх. Достатньо успішними були й наступні видання авторства Леоніда Кучми – «Після Майдану» та «Зламане десятиліття», перекладені російською», – вважає дослідник книги.

На його думку, достатньо в усіх сенсах промовистий третій  президент України Віктор Ющенко.

«Він фактично не залишив після себе авторських книжок, якщо такою не вважати збірник промов, виголошених за часи президентства, «До нації». Щоправда, кажуть, та й сам Віктор Ющенко вже не раз заявляв про це, що нині він працює над ґрунтовною працею, в якій розповість про свій політичний досвід», - зазначає науковець.

За його словами, є свої авторські амбіції і в чинного президента України Віктора Януковича.

«Його авторська планка, судячи за розмірами гонорарів, про які багато йшлося у пресі, достатньо висока. Утім, самих книжок поки що не так багато – так, якісь офіційні видання та книжка про історію Партії регіонів», – заявляє експерт.

Детальніше читайте в інтерв’ю Тиждень.ua «Юрій Бондар: Науковий ступінь політика – часто складник «джентельменського набору» на кшталт годинника чи краватки»

Як повідомлялось, у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського зберігається близько 20 книг авторства Януковича. 

Згідно з декларацією про доходи за 2012 рік, Янукович отримав 15,5 млн грн гонорарів. За два останні роки президент заробив на книжках майже 32 млн грн.

Новини RedTram

Loading...