Новини 17:57

ПАРЄ знову говоритиме про політв’язнів в Україні наступного тижня

У першій половині березня структури Ради Європи на різних рівнях обговорюють пропозиції порядку денного до наступної, квітневої сесії ПАРЄ. Зокрема, цього тижня в Парижі збиралося Бюро Асамблеї та Постійний Комітет

На обидвох зустрічах ішлося про ситуацію в Україні. Зокрема, про використання судочинства в політичних цілях та про обставини ув’язнення опозиційних політиків.

Наступного тижня, також у французькій столиці, відбудуться засідання Політичного, Моніторингового та Юридичного комітетів ПАРЄ. Як стало відомо Тижню,  на засіданні Моніторингового комітету у вівторок мають виступити доповідачки по Україні Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лінден. Попри старання голови української делегації Івана Попеску, тема політичних репресій, обставин утримання за ґратами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка знову дискутуватиметься на рівні членів комітету. Також буде обговорено доповідь “Міжнародної Амністії” під назвою “Груба сила: тортури та безкарність поліції в Україні.” Під час цього засідання мають бути остаточно затверджені дати наступного візиту в Україну Майліс Репс та Маріетти де Пурбе-Лінден.

Читайте також: Українська влада виконує рекомендації ПАРЄ "з точністю до навпаки"

Юридичний комітет, який збиратиметься в понеділок, обговорить результати візиту до України доповідачки Марілуїзи Бек. Він відбувся наприкінці лютого. Пані Бек опікується виконанням резолюцій та рекомендацій Ради Європи та, зокрема, справами Гонгадзе та Луценка. Проміжний звіт Марілуїзи Бек буде дискутуватися в Палаці Європи наступного року.

Читайте також: Лука Волонте про санкції щодо України

За попередньою інформацією, оскільки минулої сесії відбулися пленарні дебати по Україні й було затверджено відповідну резолюцію, навряд чи в квітні українське питання потрапить до переліку планових дебатів. Проте, як повідомив Тижню один з членів Європейської Народної партії, в України багато шансів постати темою позачергових, або термінових дискусій. Народники планують вийти з відповідною пропозицією на Бюро Асамблеї та на збори Комітету Президентів по поверненні з України Майліс Репс та Маріетти де Пурбе-Лінден.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...