Новини 2020-12-01 17:13

Через рішення КСУ закрили 103 справи про недостовірне декларування

Залишилися ще чотири відкриті справи.

Через визнання Конституційним судом неконституційності кримінальної відповідальності за недостовірне декларування вже закрили 103 кримінальні провадження. Про це розповів в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук у інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

 

"Уже закрито 103 справи, залишилося буквально чотири. Вони не закриті через об'єктивні причини", - сказав Грищук.

 

Він зазначив, що у двох справах іще триває ознайомлення з матеріалами, після чого епізоди за ст. 366-1 КК (недостовірне декларування) буде закрито. Ще в одній справі, як розповів в.о. керівника САП, не передано документи після визначення осудності, а ще за однією зупинено терміни розслідування через виконання міжнародного доручення.

 

Нагадаємо,28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента заявили, що очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на «чесному і прозорому конкурсі нового керівника».

 

26 жовтня Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора НАБУ – на підставі рішення КСУ.