Новини 2020-11-25 13:56

У прокуратурі заявили, що кримчан і жителів ОРДЛО не будуть переслідувати за російські паспорти

Російське громадянство на тимчасово окупованих територіях насильницьке та нав'язане.

Україна не буде переслідувати жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та окупованого Криму, які отримали російські паспорти. Відповідальність повинні нести ті, хто змушує отримувати ці паспорти. Про це в інтерв'ю zn.ua розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

 

"Відповідальність будуть нести не ті, хто їх отримує, а ті, хто змушує отримувати ці паспорти... російське громадянство на тимчасово окупованих територіях ми визнаємо насильницьким і нав'язаним", - розповів заступник генпрокурора.

.

Мамедов зазначив, що наявність російського паспорта - це обов'язкова умова перебування на півострові Крим, оскільки в іншому випадку кримчан притягають до відповідальності за порушення міграційних норм Росії.

 

"Що стосується Донбасу, то після дослідження всіх обставин отримання паспортів буде вирішено питання звернення до міжнародних інстанцій з метою припинення порушень міжнародного права", - пояснив Мамедов.

 

Заступник шенпрокурора додав, що на окупованому Донбасі видано понад 65 000 російських паспортів, а так зване "громадянство" незаконних утворень отримали понад півмільйона осіб, або близько 15% населення.

 

Нагадаємо, що в окупованих районах Донецької та Луганської області російські окупанти розглядають можливість запровадження статусу "іноземного громадянина" для осіб, які мають українське громадянство.