Новини 2020-11-24 15:34

Зеленський озвучив план підтримки бізнесу на карантині

Зокрема, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроєкти щодо заходів економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у своєму влозі у вівторок, 24 листопада.

 

 

За словами президента, фізичні особи–підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн. Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.


Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

 

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив президент.

 

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами глави держави, це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.


«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – сказав Зеленський.

 

Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

 

Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

 

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Зеленський.


Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

 

«Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році», – додав Зеленський.

 

Він також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

 

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що не варто знімати карантинні обмеження на період Різдвяних свят в регіонах з несприятливою епідеміологічною обстановкою. 

схожі новини