Новини 2020-11-23 11:15

У політв'язня Приходька критично погіршився стан здоров'я - Денісова

Керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної меддопомоги.

Стан здоров'я українського активіста з Криму Олега Приходька, незаконно утримуваного в російському СІЗО, критично погіршився. Про це у понеділок, 23 листопада, поінформувала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

 

 

"Стан здоров'я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на-Дону, критично погіршився", - зазначила Денісова.


За її словами, Приходьку, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної меддопомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

 

Через різке зниження слуху, наголосила Денісова, активіст позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту, а неодноразові звернення його адвоката до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медобстеження та лікування залишилися без уваги.

 

Окрім того, за інформацією українського омбудсмена, кримського активіста утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, з недотриманням норми санітарної площі на одну особу та у повній антисанітарії – наявні щури, таргани та комахи.


Денісова наголосила, що відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Приходька.

 

Тож вона закликала уповноважену з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для відновлення прав Приходька, зокрема терміново провести кваліфікований медогляд, забезпечити належні умови тримання, відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями.

 

"Переконана, що спільні дії міжнародної спільноти, дипломатичного корпусу України та інших дипломатичних представництв іноземних держав, направлені на захист прав усіх громадян України, які незаконно утримуються країною-агресором, зможуть наблизити день їхнього звільнення", - уточнила Денісова.

 

Нагадаємо, Олега Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму.

 

Політв'язню інкримінують підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 і ч. 1 ст. 205 КК Росії та незаконне виготовлення вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії. Також стало відомо, що проти нього висунули ще одне звинувачення - у "незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або пристроїв".